Hanımeli Göznuru Mağazası
Feature image

Resimler

Elazığ Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Elazığ İş Kadınları Derneği'nin birlikte yürüttüğü çalışmalar neticesinde hazırlanan "Hanımeli Göznuru" mağazası 28.12.2010 tarihinde açılarak, ev kadınlarının hazırladıkları elişi, yemek ve benzeri ürünlerin satışını yaparak , ev kadınlarının, kendi evlerine ekonomik katkıda bulunmaları sağlanıyor.


Elazığ'da Vali Fahribey Caddesi üzerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ait mekânla kadınların evlerinde ürettiklerini sergileyip bir kazanç kapısı elde etmeleri, ürettikleri ürünleri pazarlamaları sağlanıyor.


Hanımeli Göznuru Mağazasında ürünlerini satan ev kadını bayanların hem ev ekonomilerine bu şekilde katkı sağlaması , ürünlerin tanıtılması ardından da ev kadınlarının kendilerine iş kurabilmelerinin alt yapısı oluşturulmaya çalışılıyor.


Aylık ve haftalık periyotlarla, belirlenen ev kadınları Hanımeli Göz nuru Mağazasında kendilerine tahsis edilen stantlarda hazırladıkları yiyecek- giyecek ve benzeri çalışmaları gün boyu satışını yaparak ev ekonomilerine ve ailelerine önemli katkılar sağlıyorlar.Copyright © 2019 | ELİKAD - Elazığ İş Kadınları Derneği