Projeler
İş Dünyasıyla Diyalog Ve Üyelikler

Feature image
ELİKAD Elazığ İş Kadınları Derneği, Türkiye iş dünyasının saygın ve önde gelen sivil toplum örgütlerine üye olarak, birlikte çalışmalar yürütüyor.Elikad'ın üye olduğu bazı kuruşlar şunlar : TÜSİAD Türkiye Sanayici İş Adamları Derneği, TÜRKKONFED Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu, DOGÜNSİFED Doğu ve Güneydoğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu , Anadolu Girişimci İş Kadınları Dernekleri Federasyonu (AGİFED)
Projeyi Görüntüle
Eğitim Programları Ve Etso Kadın Girişimciler Kurulu Faaliyetleri
Feature image
Elazığ İş Kadınları Derneği tarafından 07.11.2010 tarihinde “İş'te Başarı Zirvesi Tanıtım Toplantısı” düzenlendi.Toplantıya Kişisel Gelişim Eğitmenleri Ahmet Çelik ve Necla Kadıyoran konuşmacı olarak katılarak.İş Dünyası ve İş Kadınlarına çalışma hayatında başarının yollarını anlattı.


Projeyi Görüntüle
Sivil Toplum Örgütleriyle Diyaloglar
Feature image
Elazığ İş Kadınları Derneği (Elikad) ; Sevgi Der, Yolçatılılar Derneği, Tümsiad, Elsiad, Müsiad, Elgiad, Baskilliler Derneği, Yaşam Boyu Kadın ve Üreme Sağlığı Derneği, Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği, Marmara Elazığlılar Derneği, Ankara Elazığ Kültür Derneği, Yolçatılıar Derneği, Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti, Fırat Meclisi Derneği, Mermerciler Derneği, Esanaf ve Sanatkarlar Birliği Odaları, Esnaf Kefalet Kooperatifi, Gazi ve Şehit Yakınları Yardımlaşma Derneği, başta olmak üzere, Elazığ dışındaki tüm il dernekleri ile diyaloglar kurarak,toplumsal dayanışmayı sağlamayı hedefliyor.
Projeyi Görüntüle
Elikad Hatıra Ormanı
Feature image
Elikad tarafından hatıra ormanı oluşturularak, ağaç ekimi yapıldı.8 Mayıs 2011 tarihinde Örençay köyü Mevkii'nde hazırlanan alanda toplanan Elazığ İş Kadınları Derneği üyeleri çocuklarıyla fidanlar dikerek, aynı zamanda anneler günü için güzel bir anı bırakmış oldular .Elikad Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık'ın talimatıyla oluşturulan Hatıra Ormanıyla birlikte, Elazığ iş Kadınları Derneği ağaçlandırma çalışmalarının teşvik edilmesi amacıyla, ağaç dikimini gelenekselleştirme amacıyla alt yapı çalışmaları oluşturuyor.


Projeyi Görüntüle
Kadınlar Günü Ve Kadın Konulu Etkinlikler
Feature image
- Kadınlar ve Anneler Günü Faaliyetleri düzenlendi.Kadınlar ve Anneler Gününde Huzurevi ziyaretleri.Cezaevinde Kadınlar Günü Programları başta olmak üzere çeşitli etkinlikler yapıldı.
- Baskilliler Derneği tarafından yürütülen boşanmış kadınların rehabilitesini sağlamak amacıyla başlatılan “ Hayata yeniden tutunuyorum “ projesine destek verildi.

Projeyi Görüntüle
Sigarayla Mücadele Projesine Destek
Feature image
- Elikad Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık, belirli periyotlarda, Polis okulu başta olmak üzere bir çok eğitim ve kamu kurumunda sigaranın zararlarını anlatan seminerler verdi.
- Elikad Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 08.11.2010 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdaoğan'ın Elazığ ziyaretinde , Başbakan Erdoğan'a sigara ile mücadeleye verdiği özel destekten ve katkılarından dolayı bir şükran plaketi takdim etti.
Projeyi Görüntüle
Halk Sağlığı Projeleri
Feature image
Elikad ve Fırat Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanlığıyla birlikte çalışmalar yürütüldü.Çalışmalarda; kronik hastalıklarda grip aşısı yapılması için vatandaşların bilinçlendirilmesi, Çalışan kadınların sağlığı, Aile planlaması, Kadın ve çocuklara şiddetin önlenmesi, KOAH hastalığı, yaşlılarda depresyon belirliliği, Bebeklerde Anne Sütünün Önemi,Kanserle Savaş, çevre sağlığı, Pasif içicilik tehlikesi, Sigaranın bebek gelişimine engeli,kronik hastalıklarda grip aşısı, gibi konularda vatandaşların bilinçlendirilmesi için panel, konferans başta olmak üzere çok sayıda etkinlik yapıldı.
Projeyi Görüntüle
Ana Kız Okuldayız Projesi
Feature image
Milli Eğitim Bakanlığının Ana Kız Okuldayız Projesi kapsamında yürütülen Okuma Yazma kurslarına Elikad olarak destek sağlanarak, Projenin Elazığ etabındaki tüm etkinlik ve projelerde yer alındı.Elikad Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık, Hicret Mahallesinde açılan Okuma yazma kurslarına katılan kursiyerler için düzenlenen kursları destekleyerek, okuma yazma bilmeyen çok sayıda insana ulaşılarak, okuma yazma bilmeyenlerin kurslarda okuma yazma öğrenmesine destekler verdi.

Projeyi Görüntüle
Elazığ Buluşuyor Zirvesi
Feature image
Elazığ'a yeni bir vizyon açmak, Elazığlıların katkılarını ve destekleri almak ve yine Elazığlı iş adamlarının Elazığ'a yatırım yapabilmelerini sağlamak; Elazığ'ın Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023 yılana kadar bir kalkınma yol haritasının çıkarılması amaçlayan “ Elazığ Buluşuyor “ zirvesi organizasyonunda yer alan Elikad Başkanı Prof.Dr. Yasemin Açık, organizasyonun komitesinde görev alarak, Elazığ'la ilgili tüm çalışmaları desteklediklerini vurguladı.Projeyi Görüntüle
Elazığ Çalıştayları
Feature image
Elazığ'da işsizliğin azaltılması için iş istihdamlarının yaratılması, öne çıkarılması gereken sektörlerin belirlenerek desteklenmesi, en az bir programın uluslar arası düzeye çıkarılmasının sağlanması, yarım kalan veya başlanmamış projelere baskı grubu oluşturarak, Elazığ isminin her ortamda kalıcı olumlu anılmasının sağlanması ve Elazığ'a yatırımın getirilmesi amacıyla Elazığ, İstanbul, Ankara ve İzmir'de Elazığ çalıştayları düzenlendi.Elazığ Valiliği , diğer kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin destekleriyle yapılan çalıştaylarda, Elikad Başkanı Prof.Dr. Yasemin Açık, hem tertip komitesinde yer alarak, destekler sağladı.
Projeyi Görüntüle


Copyright © 2019 | ELİKAD - Elazığ İş Kadınları Derneği