Projeler
Ana Baba Okulu Projesi
Feature image
"Türkiye okuyor kampanyası" projesi kapsamında açılan "Ana- Baba Okulu" kursları 22 Kasım 2008- 22 Mart 2009 tarihler arası 3.5 ay süreyle toplam 15 Merkezde ve okulda "Ana- Baba Okulu "kursları açıldı. ve bu kurslara sayısız anne ve baba katıldı. Kurslara devam eden 842 anne ve baba ya sertifika verildi Ana Baba okulu projesinin yürütmesinde yer alan Elikad Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık, anne baba eğitimi çalışmalarına önemli destekler sağladı.
Projeyi Görüntüle
Elazığ Okuyor Projesi
Feature image
Elazığ Valiliğince 15 Mart 2007 tarihinde başlatılan “Elazığ Okuyor Projesi” ile Elazığ'da öncelikle öğrenciler sonra yetişkinler üzerinde okuma alışkanlığının kazandırılması amacıyla başlatılan projede yer alan Elazığ İş Kadınları Derneği, okum alışkanlığının yaygınlaştırılması amacıyla Elazığ Valiliği ile koordineli bir çok çalışma yürüttü.


Projeyi Görüntüle
Avrupa Elazığlılar Derneği İle İlişkiler
Feature image
Elazığ İş Kadınları Derneği , Merkezi Almanya'da olan Avrupa Elazığlılar Derneğiyle diyaloglar kurarak gurbetçi Elazığlıların, Elazığ ile olan bağlarının pekişmesi, Avrupa'da ikamet eden yatırımcıların Elazığ'da gösterebileceği faaliyetlere ışık tutabilmek amacıyla toplantılar düzenledi.

Projeyi Görüntüle
Adı-Riz-Ela Kadınlar Güçbirliği Projesi
Feature image
Elazığ İş Kadınları Derneği Elikad'ın ortak olduğu Adı-Riz-Ela isimli Kadınlar Güçbirliği projesi kapsamında Adıyaman, Rize ve Elazığ illerinde çeşitli etkinlik ve faaliyetlerde kadın STK'larının güçbirliği yaparak kadınların istihdamı, kadın müteşebbislerin desteklenmesi kırsal bölgelerdeki dezavantajlı kadın ve grupların topluma kazandırılması hedefleniyor.
Projeyi Görüntüle
AB Parlamentosunda Temsil Edildik

Feature image
ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, AB Parlamentosu tarafından Brüksel’de gerçekleştirilen ve Başbakan Yardımcımız Ali Babacan'ın da bulunduğu “Avrupa Kadın Girişimciler Toplantısı”na katıldı.

Projeyi Görüntüle
Elikad Başkanı Prof. Dr. Açık, 3.Markalar Zirvesi'nde Konuştu
Feature image
Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Türkiye'nin marka olmuş isimlerinin buluştuğu 3. Markalar Zirvesi'ne katılarak deneyimlerini ve tecrübelerini paylaştı, gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Projeyi Görüntüle
Uluslararası Kadın Girişimciler Forumu Düzenlendi
Feature image
Başkanlığını Elikad Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık'ın yürüttüğü Uluslar arası Kadın Girişimciler Forumu 2-4 Mayıs 2013 tarihlerinde İstanbul'da yapıldı.
Projeyi Görüntüle
“Elazığ İş Dünyası Araştırması” Kitabı Yayınlandı

Feature image
Elikad Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık tarafından Elazığ iş dünyasının beklentilerini ve sorunlarının belirlenmesi amacıyla “Elazığ İş Dünyası Araştırması” yapılarak, araştırmanın sonuçları kitap olarak yayımlandı.
Projeyi Görüntüle
Girişimci Kadınlara Destek Ve Yeni İş Yerlerine Ziyaretler
Feature image
Elazığ İş Kadınları Derneği, Elazığ'da kadınların istihdamı ve kadınların iş dünyasında yer alabilmesi ile yatırım yapan- iş kuran kadınların desteklenmesi amacıyla , sürekli olarak çalışmalar yürütmektedir.Elikad Başkanı Yasemin Açık, kadınların yeni iş yerleri açarak ,iş dünyasına kazandırılmasıyla birlikte, iş yeri sahibi kadınların motivasyonu sağlamak amacıyla belirli periyotlarda, iş yerlerini ziyaret ederek, iş sahibi kadınların sorunlarını dinleyerek, sorunlara çözüm üretilmesi için çalışmalar yürütmektedir.Projeyi Görüntüle
Sosyal Faaliyetler

Feature image
- Elazığ İş Kadınları Derneği, 8 Mart 2010 tarihinde Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde meydana gelen depremin ardından deprem bölgesine gitti.Elikad Başkanı Yasemin açık başkanlığındaki heyet, deprem bölgesinde yaptıkları incelemeleri ardından, bölgede ihtiyaç duyulan giyecek-gıda başta olmak üzere bir çok yardımı depremzedelere dağıttı.
- Elikad Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık'ın , 2010 yılında Afrika ülkelerinde artmaya başlayan açık ve yoksulluğun etkisiyle, Başbakanlık tarafından başlatılan kampanyaya katılarak, Afrika ülkelerien gönderilmek üzere Başbakanlık hesabına maddi destek gönderdi.
Projeyi Görüntüle
Sportif Faaliyetler
Feature image
Elazığ'ın tanıtımına önemli katkı sağlayan Elazığspor'u yıllardır destek veren Elikad Başkanı Yasemin Açık, çeşitli dönemler Elazığspor yönetiminde görevler alarak, Elazığspor'un süper lige çıkması için her dönem Elazığspor'a destek vermiştir.2011 sezonunda Elazığspor'a 100Bin Tl destek veren Elikad Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık, geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda Elazığspor'a verdiği manevi desteğin yanında Elazığspor'a en çok maddi destek veren isimlerin başında geliyor.
Projeyi Görüntüle
Medya Faaliyetleri
Feature image
Yerel ve Ulusal medyada Elazığ İş Kadınları başta olma üzere kadınların sorunlarının gündeme getirilmesi, sorunlara dikkat çekilmesi ve çözümler üretilmesi amacıyla belirli periyotlarda haber ve programlar yapıldı.
Projeyi Görüntüle


Copyright © 2019 | ELİKAD - Elazığ İş Kadınları Derneği